Loading color scheme

SYSTEMY ALARMOWE

Centrale alarmowe, czujki PIR...

 SYSTEMY ALARMOWE - PODSTAWOWE INFORMACJE

Wszystkie systemy bezpieczeństwa w domu działają na tej samej podstawowej zasadzie zabezpieczania punktów wejścia, takich jak drzwi i okna, a także przestrzeni wewnętrznej zawierającej cenne przedmioty, takie jak dzieła sztuki, komputery, broń i kolekcje monet. Niezależnie od wielkości domu, liczby drzwi i okien lub pomieszczeń, które właściciel zdecyduje się chronić, jedyną realną różnicą jest liczba elementów bezpieczeństwa rozmieszczonych w całym domu i monitorowanych przez centralę.

CZYM JEST SYSTEM ALARMOWY?

Najbardziej podstawowa definicja każdego systemu bezpieczeństwa znajduje się w jego nazwie. Jest to dosłownie środek lub metoda, za pomocą której coś jest zabezpieczane przez system współpracujących ze sobą komponentów i urządzeń. W tym przypadku mówimy o systemach bezpieczeństwa obiektu, które są sieciami zintegrowanych urządzeń elektronicznych współpracujących z centralnym panelem sterowania w celu ochrony przed włamywaczami i innymi potencjalnymi intruzami w domu.

Typowy system bezpieczeństwa obejmuje:

  1. panel sterowania, który jest głównym kontrolerem domowego systemu bezpieczeństwa
  2. czujniki drzwi i okien
  3. czujniki ruchu, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne
  4. syrena o wysokim decybelach lub alarm
  5. znak agencji ochrony - jako działanie prewencyjne

JAK DZIAŁA SYSTEM ALARMOWY?

Systemy bezpieczeństwa opierają się na prostej koncepcji zabezpieczenia punktów wejścia do domu za pomocą czujników, które komunikują się z panelem sterowania lub centrum dowodzenia zainstalowanym w dogodnym miejscu. Czujniki są zwykle umieszczane w drzwiach prowadzących do i z domu, a także w łatwo dostępnych oknach, zwłaszcza tych, które otwierają się, zwłaszcza na poziomie gruntu. Otwarte przestrzenie wewnątrz domów można zabezpieczyć czujnikami ruchu.